Wegatletiek: trainingen

placeholder image

Loopgroepen Fortius op maandag en donderdag

Locatie: aan het begin van de training wordt verzameld in de Fortiuskantine.

Trainingstijden:

Op maandag- en donderdagavond vanaf 19:15 uur. 

Voor atleten die op de maandag- en donderdagavond willen trainen bij een vaste groep.

  • Groep o.l.v. Kees de Pee, André Lambregts en Ad Stam (maandagavond) en sluit aan bij de D-groep op de donderavond. Deze groep bestaat uit prestatielopers en recreanten met een 10 km tijd tussen de 50 minuten en 60(+) minuten op de tien kilometer. Ze trainen op het schema van de dinsdag/donderdag groep D, waardoor atleten de donderdagavond met of de maandag- of dinsdagavond kunnen combineren. 
  • Groep o.l.v. Jan van Someren. Laagdrempelige loopgroep, die loopt tussen de 32 en 40 minuten op de 5 km. De doelstelling is lekker, gezellig lopen en kletsen. Nieuwe mensen vinden snel aansluiting en voelen zich snel op hun gemak.
placeholder image

Trainingstijden wegatletiek

Update: 24-10-2021            
Groep
Startlocatie
maandag
dinsdag      
woensdag
donderdag
zaterdag
Beginnersgroep

Sportpark Reeweg,

Dordrecht

 

   

 

 

Loopgroepen ma/wo/za

Sportpark Reeweg,

Dordrecht

19:15 -20.45

 

19:15 - 20:45

 

09:30 - 11:00

Loopgroepen di/do

Sportpark Reeweg,

Dordrecht
  19:15-21:00   19:15-21:00  
Loopgroepen ma/do

Sportpark Reeweg,

Dordrecht

19:15-21:00     19:15-21:00  
   

Klik in de eerste kolom op de groepsnaam voor meer informatie.

placeholder image

Loopgroepen ma/wo/za

Loopgroepen Fortius op maandag, woensdag en zaterdag


Locatie: aan het begin van de training wordt verzameld in de kantine van Fortius.

Trainingstijden: 

Maandag: vanaf 19.15 uur       2013 hardlopen beginners
Woensdag: vanaf 19.15 uur 
Zaterdag: vanaf 9.30 uur (niet voor alle niveaugroepen)

Er wordt getraind in verschillende niveaugroepen. De trainers kunnen je adviseren in welke groep je het beste past.

Groepen en trainers:

 

  • Groep o.l.v. Jolanda Koorevaar, Laagdrempelige loopgroep, die loopt tussen de 32 en 40 minuten op de 5 km. Ook zijn er lopers die om wat voor reden dan ook maar 3 km kunnen /willen lopen. De doelstelling is lekker gezellig lopen en kletsen. Nieuwe mensen vinden snel aansluiting en voelen zich snel op hun gemak.
  • Groep o.l.v. Jolanda Kramers, Karla Blommaert, Esther Hofland, Petra v.d. Gracht en Chantal van Meegen. Deze groep kan (makkelijk) een 5 km lopen en traint voor een 10 km.
  • Groep o.l.v. Frank Muller en Frans Jansen. Deze groep kan makkelijk een 5 km lopen en traint voor de 10 km (doelstelling: binnen 1 uur) en voor wat langere afstanden zoals 15 km of een halve marathon.
  • Groep o.l.v. Henk de Haan, Dick Picket, Frans Thomas, met als assistenten Erik Jan Rem en Willem v.d. Hoek. Deze groep traint voor een snellere tijd op de 10 km (doelstelling ongeveer 50-55 minuten) en voor wat langere afstanden zoals 15 km of een halve marathon.
  • Groep o.l.v. Léon Goor, Maarten Danckaarts. Deze groep traint voor afstanden tot de marathon. Indicatie niveau: tussen 40 en 52 min. op de 10 km.

 

Heeft u na het lezen van deze informatie nog vragen mail dan naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. (trainerscoördinator wegatletiek).

 

Elk jaar wordt bij Fortius een loopcursus voor beginners gegeven. 

 

placeholder image

Loopgroepen di/do

Loopgroepen Fortius op dinsdag en donderdag

Locatie: aan het begin van de training wordt verzameld in de kantine van Fortius.      20151101 drechtstadloop

Trainingstijden:

Dinsdag en donderdag vanaf 19.15 uur.

Er wordt getraind in niveaugroepen zoals hieronder aangegeven:

Groep

Indicatie tijd 10km

Typering

Trainers

Informatie

A 30-48 min.

De A-Groep is wedstrijd-gericht en traint iets meer op de baan dan op de weg. De A-Groep bestaat uit zowel wegatleten als baan/MILA-atleten.

Wegatleten

De tijden op de 10 km liggen tussen de 31 en 45 minuten, voor masters worden ruimere grenzen gesteld conform de age-grading tabellen van de Atletiekunie. Er wordt getraind voor 5 km tot en met de marathon.

Baan/MILA-atleten

Het trainingsdoel voor deze atleten zijn wedstrijden tussen de 800 en 5000 meter. Voor deze groep geldt geen specifieke tijdslimiet. 

Jeffry de Ridder,  Harry Gerritse Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
B 42-52 min. Wedstrijd + prestatie

Toos Volmer, Rolf Ketelaar 

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
C1 45-55 min. Prestatie + recreanten, max ½ marathon Petra de Wit, Sjon Vos  
C2 45-55 min. Prestatie + recreanten, max marathon Wietse Ritskes, Bianca Gerritsen e-mail
D 50-60 min.

Prestatie + recreanten

Op de dinsdag is de focus meer op techniek en interval trainingen. Op de donderdag is de focus op duurloop variaties. Optioneel kan er ook op de zondag gelopen worden waarbij de focus ligt op een rustige duurloop, DL1. Groep o.l.v. Walter Heuseveldt (maandagavond) traint met hetzelfde schema en sluit op de donderdagavond aan bij de D-groep. Waardoor atleten van beide groepen de donderdagavond met of de maandag- of dinsdagavond kunnen combineren met behoud van schema. 

Willem Pankow, Mieke Salden op dinsdag;
Willem Pankow, Walter Heuseveldt, Mieke Salden op donderdag.

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
E >55 min. Instromers vanuit beginnersgroep Gerard Roovers  

Elk jaar wordt bij Fortius een loopcursus voor beginners gegeven. 

Regels voor het gebruik van de atletiekbaan bij trainingen